Madencilik, seramik-granit ve enerji-petrol sektörlerinde ülkemizin lider kuruluşlarından Yıldızlar SSS Holding, e-Fatura, e-Defter gibi ticaretin i-Dönüşüm projelerinde, ülkemizin lider entegratörü Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ ile işbirliği yaptı.

Yıldızlar SSS Holding, e-Fatura, e-Defter süreçlerinde Uyumsoft ile işbirliği yaptı.

Yıldızlar SSS Holding’in temelleri, 1972 yılında Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi tesislerindeki taahhüt ve inşaat işleri ile atıldı. 1983–2000 yılları arasında inşaat, yol ve taahhüt işleri yapıldı. 43 yıldır madencilik, seramik-granit, enerji-petrol sektörlerinde başarılı çalışmalara imza atan holding, mevcut sektörlerin yanı sıra, inşaat, nakliye, sigorta, turizm vb. sektörlerde de faaliyet göstermektedir. Yıldızlar SSS Holding tarafından, Söğüt Seramik adıyla 1973 yılında kurulan tesise 2000 yılında ortak olundu ve 2003 yılında tamamı satın alındı. 2000 yılında inşaat şirketi kuruldu ve beton santrali, kırma beton eleme ve yıkama tesisleri, beton prekast elemanları ile cevher zenginleştirme tesislerine ait atık depolama alanları inşa edildi. 2004 yılında yapılan özelleştirme kapsamında, Eti Gümüş AŞ satın alındı. Metalik hammadde kaynaklarından gümüş madeni, Eti Gümüş Tesisleri’nde işlenerek, ülke ihtiyacının tamamını karşılayacak şekilde ve % 99.9 saflıkta değerlendirilmektedir. Kütahya’da bulunan Eti Gümüş tesisleri, Türkiye’de tüvenan cevherden metal gümüş üretilen tek madencilik kuruluşudur. 2007 yılında Eti Holding’e ait olan Ergani Bakır İşletmeleri, “Eti Gümüş AŞ Elazığ Şubesi” olarak Holding bünyesine katıldı. Diğer taraftan Holdingin, satış ve pazarlama grubu ürünlerini bayilerine hızlı ve ekonomik şekilde ulaştırılabilmesi amacıyla, 2006 yılında 3S Nakliyat AŞ faaliyetine başladı ve holdinge ait tüm sigorta işlemleri ile yurtiçi ve yurtdışı sigortacılık faaliyetlerini yürütmek amacıyla da 3S Sigorta Acenteliği AŞ kuruldu. Enerji sektöründe de ilerleyen Yıldızlar SSS Holding’in, Eskişehir Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ) ve Dedeli Doğalgaz Elektrik Üretimi şirketleri holding bünyesine katıldı. Dünyanın en büyük üretim kapasitesine sahip granit fabrikalarından ‘Granito Girarto’da Yıldızlar SSS Holding’in iştiraklerinden birisidir.

“Uyumsoft’tan memnunuz, diğer firmalara tavsiye ediyoruz”

Yıldızlar SSS Holding Muhasebe Müdürü (SMMM) Yakup Bozkurt, şunları söyledi:
“e-Fatura, e-Defter gibi elektronik dönüşüm süreçlerinde, Uyumsoft firmasıyla çalışmaktan memnunuz; diğer firmalara da tavsiye ediyoruz. Uyumsoft’un teknik altyapısı, referansları, tecrübeli ve deneyime sahip insan kaynağı işbirliği yapmamızı sağladı. Bugün geldiğimiz noktada, e-Fatura ve e-Defter konularını, hiçbir sıkıntı yaşamadan, işimizi başarıyla yönetiyoruz. Herhangi bir konuya dair bir talebimiz olduğunda da, Uyumsoft’tan ilgili kişiye hızlıca ulaşıyoruz ve konu hızlıca çözüme kavuşuyor. Holdingin kendi ERP’si var. Kullandığımız program ile e-Dönüşüm süreçlerinin birbirine uyumlu olması için Uyumsoft’tan yazılım desteği aldık. Holdingin bünyesindeki şirketlerimizden bazıları, önümüzdeki yıl ve devam eden yıllarda e-Fatura uygulamasına geçerken, Uyumsoft ile çalışmaya devam edebilir” dedi.