Okan Üniversitesi, e-Fatura, e-Defter gibi ticaretin i-Dönüşüm projelerinde, ülkemizin lider entegratörü Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri A.Ş. ile işbirliği yaptı. Önümüzdeki dönemde Uyumsoft ile e-Arşiv uygulamasına geçmeyi planlayan Okan Üniversitesi,i-Dönüşüm süreçlerinde Uyumsoft’la işbirliği yapıyor.

okan-pdf

Eğitimci kökenli işadamı Bekir Okan tarafından kurulan Okan Üniversitesi, ‘İş Yaşamına En Yakın Üniversite’ sloganıyla faaliyet gösteriyor. Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, üniversiteyi üç temel özellikle ifade ederek, “Üniversitemizi, bilim ve uygulama arasında köprü kuran çağdaş vizyonu, modern dünya ölçeğinde kampüsü, güçlü ve deneyimli kadrosuyla bir dünya üniversitesi olarak tanımlamak yanlış olmaz” diyor.

Okan Kültür, Eğitim ve Spor Vakfı tarafından 1999 yılında kurulan Okan Üniversitesi, 2003- 2004 akademik yılında eğitim-öğretime başladı. Faaliyete başladığı ilk yıl 85 öğrenci ile eğitim yapan Okan Üniversitesi, 2015-2016 Akademik Yılı’nda  16 Fakülte, Yüksekokul, Enstitü ve Konservatuvarıyla yaklaşık 21 bin öğrenciyi üst düzey kalitede yüksek öğrenimle buluşturuyor.

Okan Üniversitesi, ülkemizin yanı sıra, Türki Cumhuriyetler, Afrika, Ortadoğu ülkelerinden yoğun öğrenci alıyor. ABD, Rusya, Çin ve Kazakistan başta olmak üzere yurtdışındaki birçok üniversite ile işbirlikleri bulunuyor. Okan International University ise, Mayıs 2015 tarihinde, ABD Miami’de faaliyetine başladı. Miami’deki Okan International University’de; işletme, turizm yönetimi, sağlık yönetimi bölümlerinde eğitim verilecek. Ayrıca ileri düzeyde İngilizce öğrenmek isteyenlere dil eğitimi fırsatı sunulan, Uzaktan eğitim de veren üniversitenin master, doktora programlarına yoğun ilgi var.

Dünya üniversitesi olma yolunda ilerliyor

001-BANU-CELEBI-MALI-ISLER-MUDURU-600

2015 yılı itibariyle, 21 bine yakın yurtiçi- yurtdışından öğrencisi ve ABD Miami’deki eğitimiyle bir dünya üniversitesi olma yolunda ilerlediklerini anlatan Okan Üniversitesi Mali İşler Koordinatörlüğü Müdürü Emine Banu Çelebi, ‘İş Yaşamına En Yakın Üniversite’ sloganıyla hareket ettiklerini belirtti.

Öğrencilerin, mesleki bilgi birikiminin yanı sıra, sosyo-kültürel alanlarda da kendilerini en iyi şekilde yetiştirdiklerini kaydeden Emine Banu Çelebi, şunları söyledi:

“Tıp, mühendislik, hukuk, güzel sanatlar gibi  150 ye yakın ayrı bölümde eğitim-öğretim veriyoruz. Nitekim, pilot yetiştirme gibi birçok meslek dalında da eğitim fırsatı sunuyoruz. Özetle, mesleki açıdan teorik- pratik eğitimde, sayılı üniversiteler arasında bulunuyoruz. Diğer taraftan, öğrencilerimizi sosyal hayata da hazırlıyoruz. Tiyatro- sinemaya gitmelerinden, iş görüşmesi ve kariyer derslerine kadar geniş bir konseptle yanlarında oluyoruz. Öğrencilerimiz Türkiye’de ilk kez başlattığımız Girişimcilik Dersi ile farklı sektörlerdeki işadamlarının başarı hikayelerini dinliyorlar ve böylece geleceğe daha donanımlı şekilde hazırlanıyorlar” diye konuştu.

e-Fatura ve e-Defter sürecinde Uyumsoft ile yapılan işbirliğine değinen Emine Banu Çelebi, konuşmasına söyle devam etti: “e-Fatura süreci başlayacağı zaman detaylı bir araştırma yaptık. Bize en çok güveni veren, Devlet ile başarılı projeler yapan Uyumsoft AŞ ile çalışma kararı aldık. e-Dönüşüm projelerinde, Uyumsoft ile çalışmaktan memnunuz” dedi.

 Uyumsoft ile e-Arşiv uygulamasına da geçmeyi planlıyoruz

e-Fatura ve e-Defter süreçlerinde Uyumsoft ile işbirliği yaptıklarını ifade eden Okan Üniversitesi Muhasebe Müdürü Ahmet Alpaslan, önümüzdeki yakın dönemde e-Arşiv uygulamasına geçmeyi planladıklarını söyleyerek, şunları kaydetti:

002-AHMET-ALPASLAN-MUHASEBE-MUDURU - Kopya-600

“Uyumsoft’un teknik altyapısı, verdiği hizmet ve özverili ekinden memnunuz. e-Fatura ve e-Defter sürecimizi, başarıyla yönetiyoruz. Önümüzdeki yakın dönemde, e-Arşiv uygulamasını da başlatmayı istiyoruz. Günümüz bilgi çağında, zamanla yarışıyoruz ve bu dönemde fatura bastırıp, fatura kesmek yerine, artık tüm süreçler e-Dönüşüme geçiyor. Önümüzdeki aylarda gündeme gelecek yeni e-Dönüşüm uygulamalarında da Uyumsoft ile işbirliğine devam etmeyi isteriz” şeklinde konu