Kolin Şirketler Grubu, e-Fatura, e-Defter süreçlerinde Uyumsoft ile işbirliği yaptı

Kolin İnşaat, Turizm, Sanayi ve Ticaret AŞ şirketlerinden ESGAZ ve İzmirgaz, Uyumsoft Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) kullanırken; Grubun e-Fatura, e-Defter gibi ticaretin i-Dönüşüm projelerine geçen şirketleri; ülkemizin lider entegratörü Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ ile işbirliği yaptı.

Kolin-PDF

Kolin Şirketler Grubu’nun temelleri, 1977 yılında Kolin İnşaat’ın kuruluşu ile atıldı. Kurulduğu tarihten günümüze ortaya koyduğu istikrarlı performansıyla, sürdürülebilir bir büyüme örneği sergileyen Grup, Türkiye’nin güçlü ve saygın şirketleri arasındaki yerini aldı.

Kolin, inşaat-taahhüt, enerji, liman işletmeciliği, madencilik ve turizm-hizmet işkollarında faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir. Kolin Şirketler Grubu bugün kaliteli ve güvenilir bir hizmet sağlayıcı, örnek bir girişimci ve güçlü bir ulusal yatırımcı olarak dikkat çekmektedir.

İnşaat-taahhüt işkolunda faaliyet gösteren Kolin İnşaat, Grubun ana şirketi ve itici gücüdür. 38 yıllık iş deneyimini, mali gücünü ve teknik yetkinliklerini kullanarak sayısız projeyi başarıyla tamamlamıştır. Şirketin iş portföyünde; ulaştırma ve altyapı projeleri başta olmak üzere, tarım ve enerji projeleri ile bina, konut ve endüstriyel tesis projeleri yer almaktadır.

Türkiye’nin yanı sıra dünyanın farklı coğrafyalarında da tercih edilen bir iş ortağı olmayı başaran Kolin İnşaat; Libya’dan Azerbaycan, Uganda ve Sırbistan’a kadar yayılan geniş bir coğrafyada hizmet vermektedir.

“Uyumsoft ile işlerimizi aksatmadan yürütüyoruz”

Kolin İnşaat, Turizm, Sanayi ve Ticaret AŞ Bilgi Teknolojileri ve Bilgi Sistemleri Direktörü (BT & BS Direktörü) Uğur Aslım, “Grubumuzun, Eskişehir Şehiriçi Doğal Gaz Dağıtımı (ESGAZ) ve İzmir Doğalgaz Dağıtımı (İzmirgaz) firmalarında, Uyumsoft ERP kurumsal kaynak planlama çözümlerini kullanıyorlar.” dedi.

Doğalgaz Dağıtım şirketleri ve Uyumsoft işbirliğinin,  2014 Ocak ayında itibaren başarıyla yürütüldüğünü dile getiren Aslım,  2015 yılı 4. çeyrekte devreye alınacak e-defter ve e-arşiv projesi ile birlikte bu işbirliğinin daha uzun yıllar sürdürüleceğini belirtti.

kolin-ugur-aslim-e-fatura

Aslım, sözlerine şöyle devam etti:

“Doğalgaz Dağıtım şirketlerimiz, Uyumsoft Firmasının Teknolojik altyapısı, tecrübeli personeli ve Maliye Bakanlığı’nın çalışmalarını yakından takip ederek programa hızla uyarlaması ve de uluslararası yazılımlara göre sahip olma maliyeti en uygun yerli yazılım olması sebebi ile Uyumsoft ERP ile çalışmaktan çok memnunlar. Dağıtım Şirketlerimiz ve Uyumsoft ERP kurumsal kaynak planlama Projesi ile İzmir ve Eskişehir halkına çok daha kaliteli ve hızlı hizmet sunabilecektir. Özetle, Uyumsoft firmasıyla işlerimizi; hem ERP, hem e-Fatura, e-Defter gibi e-Dönüşüm süreçlerinde aksatmadan yürütüyoruz. Uyumsoft’un her türlü yeni entegrasyon ihtiyaçlarına hızlı cevap vermesi de, müşteriyi memnun ediyor. e-Arşiv projesi sayesinde belgeye bağımlılığın azalması kurum içinde saklanan evrak sayısı en aza inmesi de ayrı kazançlarımız. Uyumsoft ERP yazılım ekibi, gaz dağıtım şirketlerimizin bakım ve teknik destek ihtiyaçlarını zamanında ve eksiksiz olarak karşılanmaktadırlar. Farklı sektörlerin iş yapış süreçlerini bilmelerinin ve mevzuatı da yakından takip eden ekipleri bulunması da iş yapış süreçlerimizi sürekli olarak iyileştirmeye devam ediyor. Uyumsoft’tan memnunuz” dedi.