Sektörünün liderlerinden Gelen Makina AŞ, e-Fatura, e-Defter gibi ticaretin i-Dönüşüm projelerinde, ülkemizin lider entegratörü Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ ile işbirliği yaptı.

Gelen-PDF
Maden, yol ve inşaat makine ve tesisleri üretim amacıyla, 1981 yılında kurulan Gelen Makina AŞ firması; kırma – eleme ve yıkama tesisleri, yığın malzeme taşıma ve depolama tesisleri, helezon yıkayıcılar, kova elevatörler, çimento ve agrega siloları gibi geniş bir yelpazede hizmet veriyor. Ankara Sincan Organize Sanayi Bölgesi’nde 34 yıldır faaliyet gösteren Gelen Makina AŞ; Çeneli Kırıcılar, Yatay Milli Darbeli Kırıcılar, VSI Dik Milli Darbeli Kırıcılar, Titreşimli Elekler, Helezonlu Yıkayıcılar, Mekanik Plentler konularında hizmet veriyor; Band Konveyör Ruloları Elek Telleri, Elektrik Motorları, Elmaslar, Karşı Çeneler, Kırıcı Çekiçler konusunda yedek parça sağlıyor; Konveyör Bantları, Redüktör, Rulmanlar, Vibro Motor konularında kırıcı yan astarları sunuyor. Geniş ürün yelpazesinde ürettiği ürünler, ülkemizin yanı sıra, Irak, Cezayir ve Türki Cumhuriyetler gibi bulunduğumuz coğrafyadaki ülkelere ihraç ediliyor. Son yıllarda, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlerin yanında Afrika başta olmak üzere yurtdışı fuarlara katılan Gelen Makina, ihracattaki payını arttırmayı planlıyor. Özellikle, İstanbul, Kütahya, Konya gibi ülkemizin dört bir yanındaki büyük taş ocaklarında; kayaların kırılması, elenmesi gibi iş sürecinde, Gelen Makina firmasının ürünleri kullanılıyor.

“e-Fatura ve e-Defter işimizi başarıyla yaptık ve Uyumsoft’tan memnunuz”

Uyumsoft ile e-Fatura ve e-Defter konularında işbirliği yaptıklarını kaydeden Gelen Makina Sanayi Taahhüt Tic. AŞ Muhasebe Sorumlusu Hacer Oduncu, şunları söyledi:

“İşletmelerde e-Fatura ve e-Defter konuları gündeme geldiğinde, hizmet alabileceğimiz entegratör firma arayışına girdik. Teknik altyapısı, tecrübeli kadrosu ve referansları nedeniyle Uyumsoft AŞ ile çalışma kararı aldık. Bugün geldiğimiz noktada, e-Fatura ve e-Defter işlerimizi hızlı şekilde ve başarıyla yapıyoruz. Özellikle, sistemin arşivleme yapması ve geriye dönük istediğimiz bir faturaya hızla ulaşabilmemiz büyük artı sağladı. Özetle, Uyumsoft’tan memnunuz. Önümüzdeki dönemde, uygulamaya girecek olan yeni elektronik dönüşüm projelerinde de, Uyumsoft ile çalışmayı isteriz” dedi.