E-İrsaliye Başvuru

e-irsaliye

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki e-irsaliye başvurusu yapmanız için ön şart e-arşiv uygulamasında olduğu gibi e-fatura sistemine kayıt bir şirket olmanız. Aksi hallerde e-irsaliye sistemine kayıt olmanız söz konusu değil. Daha önce belirttiğimiz gibi eğer e-irsaliye sisteminde olan işlemlerinizi özel bir entegratör aracılığı ile yapacaksanız sizin özel bir başvuru yapmanıza gerek yok. Fakat şahıs veya tüzel kişilik üzerinden başvuru yaparak e-irsaliye sistemini kendiniz yönetecekseniz Gelir İdaresi Başkanlığı’na bizzat giderek e-irsaliye sistemine kayıt olmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. GİB’in size sunduğu formları doldurduktan sonra e-irsaliye sistemine geçişiniz çok kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşecektir.

e-İrsaliye başvurusu yapabilmek için öncelikle e-Fatura sistemine kayıtlı olmalısınız. e-İrsaliyeye geçmek için üç yöntem vardır:

GİB Portal

GİB Portal aracılığıyla e-İrsaliyeye geçiş yapabilirsiniz ancak bu uygulamada sadece temel fonksiyonlar yer aldığı için portali kullanmanız zorlaşacaktır.

Entegrasyon

e-İrsaliye kullanmak için kendi yazılımınızı geliştirebilirsiniz ancak altyapı, yazılım gibi ek masrafları karşılamanız gerekir. Kendi yazılımınız ile dahil olmak istediğiniz durumda GİB Portalde yer alan e-İrsaliye kılavuzunu incelemeli ve şartları yerine getirmelisiniz.

Özel Entegrasyon

GİB tarafından onaylanmış, kendi altyapısını kullanan özel entegratörler tarafından sağlanan e-İrsaliye uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu durumda ayrıca GİB’e başvurmanız gerekmez.

E-irsaliye Geçiş

Sizi Arayalım

call-2

e-Bilet ürünümüz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.