e-Fatura Başvuru

e-fatura

  1. Mali Mühür İşlemleri

Mali mühür, TÜBİTAK tarafından elektronik kaşe yerine kullanılır. USB cihazı şeklinde kullanılan kurumsal e-imza çeşididir. Tüzel kişilerin ve kurumların veri transferlerinin güvenliği mali mühür ile sağlanır. Gerçek şahıslar e-imza kullanma seçeneğini de tercih edebilir. e-Fatura ve e-Defter kullanmak için öncelikle mali mühür almanız gerekir.

Mali mühür başvurusu: Mali Mühür Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mali mühür kurulumu: Mali Mühür Kurulumu Nasıl Yapılır?

  1. Özel Entegrasyon Anlaşması

Özel Entegratör Başvuru Adımları

  • Özel entegratör talebini içeren dilekçe
  • Elektronik Fatura Başvuru Formu ve Taahhütnamesi
  • Elektronik Mali Mühür Sertifika Sahibi Taahhütnamesi
  • Başvuru formuna şirket adına imza atan kişi veya kişilerin yetkili olduğunu gösteren şirket imza sirkülerinin noter onaylı örneği
  • Özel Entegrasyon Bilgi İşlem Sistem Raporu (BİS) ile birlikte Başkanlığa başvuru yapabilirsiniz. BİS raporunun içeriğine dair bilgiye “tr” sitesinde yer alan e-Fatura Uygulaması Özel Entegrasyon Kılavuzu’ndan ulaşabilirsiniz.
  1. GİB Resmi Başvuru

e-Belge kullanabilmek için öncelikle GİB başvurusu yapmalısınız. Aşağıdaki linkten GİB resmi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz:

https://portal.efatura.gov.tr/efaturabasvuru/

  1. Aktivasyon

Elektronik fatura gönderip alabilmeniz için hesabınızın aktif olması gerekir. Bu adımda mali mührünüzü kullanarak size e-posta ile gönderilen dosyaları dijital olarak imzalayıp süreci tamamlayabilir ve özel entegratörünüzden destek alabilirsiniz.

  1. Uygulama Yönetimi

Uyumsoft Akademi: http://www.uyumsoftakademi.com/

İletişim: https://www.uyumsoft.com/iletisim/

Neden e-Fatura’ya Geçmeliyim?

Sıkça Sorulan Sorular

e-Faturaya Geçiş Maliyeti Nedir?

GİB'den alacağınız mali mühür için ödeyeceğiniz bir ücret bulunmaktadır. Bu mühür 3 yılda bir alınır. Sonrasında her firmanın ihtiyacına göre maliyetler değişmektedir. İhtiyaçlarınıza en uygun paketimizi bulmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

e-Fatura Hizmetini Kimler Kullanmalıdır?

İki tip kullanım vardır, birincisi kanun kapsamında kullanım zorunluluğu olan kişiler ve kurumlardır, ikincisi gönüllü olarak e-Fatura hizmetine geçiş yapmak isteyen gönüllülerdir. Ancak günümüzün dijital dönüşümüne ayak uydurmak için zorunda olmayan firmalar da e-Faturaya geçiş yapmalıdır.

Mali Mühür nasıl alınır?

Mali mühür almak için www.kamusm.gov.tr adresi üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Sizi Arayalım

call-2

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.