İnşaat, gıda, tarım-hayvancılık ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren ülkemizin lider firmalarından Ahmet Aydeniz İnşaat AŞ, e-Fatura, e-Defter gibi ticaretin i-Dönüşüm projelerinde, ülkemizin lider entegratörü Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ ile işbirliği yaptı.

Aydeniz-PDF

1975 yılında faaliyetine başlayan Ahmet Aydeniz İnşaat, Mühendislik ve İnşaat sektöründe; İnşaat ve Taahhüt Hizmetleri, Bina ve Endüstriyel Tesisler ve Mühendislik, Tasarım ve Danışmanlık Hizmetleri veriyor. Tarım Gıda ve Dış Ticaret sektöründe; Tarım ve Çiftçilik Tesisleri ve Dondurulmuş Gıda Üretimi yapıyor. Turizm yatırımları sektöründe ise, turizm yatırımları ve arazi geliştirme alanlarında bulunuyor. 40 yıldır yurtiçi ve yurtdışında; altyapı, baraj, sulama, havalimanı inşaatı, yol yapımı gibi geniş yelpazede hizmet veren Ahmet Aydeniz İnşaat, son yıllarda DSİ’nin Şanlıurfa’da Yukarı Harran Ovası ana kanal iş ortağı, Burdur’da Karaçal Barajı, Afyon’da Akdeğirmen Barajı, Suruç Ovası Sulaması gibi birçok projede başarıya imza attı. Afganistan’da, Nato’nun işleri ile sivil havaalanı yapıldı. 2015 yılına geldiğimizde Sinop’ta yol işi, İzmir Ödemiş ve Malatya’da sulama işi, Etiyopya’da yol işi devam ediyor. Grubun, tarım hayvancılıkta, 4 bin tane küçükbaş,  700 tane büyükbaş hayvanı ve mandırası bulunuyor. Turizmde, Maldiv Adalarında 112 tane özel villa ve süit odadan oluşan Ayada oteli bulunuyor. Dondurulmuş Gıda ise, Ayfrost markasıyla, Gölbaşındaki fabrikada, meyve, sebze, su ürünleri yer alıyor. Aydeniz Grubu, kurumsal altyapısı, teknolojiye entegre donanımları ve bin 500 üzerindeki nitelikli insan gücüyle çalışmalarına, yurtiçi ve yurtdışında devam ediyor.

Hangar1-Aydeniz Grubu-600

“Uyumsoft’la başarılı bir işbirliğimiz var; diğer e-Dönüşüm süreçlerinde de çalışacağız”

Uyumsoft ile başarılı bir işbirliği yaptıklarını kaydeden Ahmet Aydeniz İnşaat AŞ  Muhasebe Sorumlusu Cebrail Kılıç , şunları söyledi:
“2014 yılında, e-Fatura mükellefi olduğumuzda, entegratör arayışına girdik. Sektörde en yaygın tercih edilen firmanın Uyumsoft olduğunu gördük. Uyumsoft’un tecrübeli ekibiyle bir araya geldiğimizde, bize büyük güven verdi. Teknik altyapısı ve referansları güçlü olduğundan Uyumsoft ile çalışmaya karar verdik. Bugün geldiğimiz noktada, Uyumsoft’tan memnunuz. e-Fatura ve e-Defter süreçlerimizi başarıyla yönetiyoruz. Herhangi bir konu olduğunda, Uyumsoft ekibine hemen ulaşıp, sorunun hızla çözümünü gerçekleştiriyoruz” dedi.
Devam eden süreçte, e-Arşiv, e-İrsaliye gibi yeni e-Dönüşüm projelerinin yolda olduğunu belirten Aydeniz İnşaat Muhasebe Sorumlusu Cebrail Kılıç, yeni dönüşüm süreçlerinde de Uyumsoft ile çalışmayı istediklerini sözlerine ekledi.